Foto: Kristiin Kõosalu

Perepildistmine

Kuidas?

Sul on perega fotosessioon broneeritud – kuupäev kalendris kirjas. Mis siis nüüd edasi? Kui sa oled vähegi minu moodi, siis tahad asju planeerida nii, et peresessioonist maksimum võtta. Siin on 5 nõuannet, mis ma peredele annan, kui neil fotosessioon tulemas.

Mõtle juba varakult ette, mida selga panna

Ma tean, et on lihtne riidevalik viimasele minutile jätta, aga mitte kellelegi ei meeldi päev enne perepiltide tegemist mööda poode joosta, et kokkusobivaid riidekomplekte otsida. Selle asemel hakka juba varakult mõtlema, milliseid toone ning meeleolu piltidele sooviksid. Siis saad vaadata, mis sul riidekapis juba olemas on ja tasapisi hakata otsima neid, mis puudu on.

Ega kõik pildid ka mustvalged ei tule- ära ainult must valges tule:)

Selgita lastele, mis fotosessioonil toimuma hakkab

Lastele meeldib ette teada, mida oodata. Rääkides päevast ja sellest, mis juhtuma hakkab, teeb see nende olemise mugavamaks. Selgita neile, et lähete koos perega lõbusat parki avastama (või jõge või järve või mida iganes, olenevalt sellest, mis asukoha olete valinud). Räägi neile, et fotograaf on oma kaamera ja kaamerakotiga seal. Võibolla aitab, kui neile fotograafi pilti enne näidata, et oleks tuttav nägu tulemas.

Tagline

Lapsed

Kui muudad sündmuse eriliseks, nii et näiteks lähete pärast kõik koos jäätist sööma või kakaod jooma või kuhugi erilisele mänguväljakule, siis tundub eesootav päev eriti mõnus. Soovitan mitte esitleda seda stiilis “kui hästi käitud, siis saad midagi head”, vaid pigem tee sellest põnev pereseiklus, mis algab fotosessiooniga ning sealt edasi juba millegi veel ägedamaga.

Emme, hellita ennast!

Kui tunned ennast erilise ja kaunina, siis on seda ka läbi kaamera näha. Ma ei ütle, et see peaks olema midagi suurt, aga hellita ennast näiteks pediküüri, massaži või lihtsalt uue huuleläikega. Mõnikord piisab, kui võtta hetk enda jaoks, et “akusid laadida” ja unustada stress, saavutamaks ideaalselt pildistamise päeva.

Paki snäkid kaasa ja sööda lastel kõhud täis

 

fotosessioon

Isegi, kui oled välja sööma minemas, on hea mõte lastele enne fotosessiooni midagi süüa anda. Näljased lapsed ei suuda mõelda millelegi muule kui ainult toidule. Täis kõhuga on palju lõbusam. Sa võid ka kaasa pakkida suupisteid, mida teel olles või sessiooni ajal süüa. Kuigi sessioon ise kestab üldjuhul ainult ühe tunni, siis kõik see koos mängimine võib tunduda nagu raske töö. Soovitan lihtsalt “puhtaid” snäkke, mis ei määri nägu ega riideid ega muuda suusid värviliseks – kui sa just seda piltidele jäädvustada ei soovi.

Tule kohale lõõgastunult, valmis oma perele armastust näitama – ükskõik, mis juhtub

Sinu ülesanne on lihtsalt rahulikult kohale tulla, sügavalt sisse hingata ja oma ilusat perekonda armastada. Jäta maha kõikvõimalikud ootused ja lase fotograafil sinu pere sidemed ja armastus jäädvustada. Jäta meelde, et me ei aja täiuslikku pilti taga, vaid pigem kollektsiooni momentidest, mis teid sellel ajahetkel iseloomustavad. Võta vabalt, sest fotograafil on kogemus kõigega – häbelikest lastest metsikuteni ja kõik selle vahepeal, ning pildile on saadud just need tõelised hetked, tõeline peretunne.