#eluaegneoppimine

Stuudio 35

STUUDIO 35 KOOLITAJAD

Stuudio 35 koolitajad on pikaajalise fotograafia ja turundusalase kogemusega ning aastate jooksul pildistanud nii ajakirjadele, ettevõtetele, kui eraisikutele. Soovime Sulle edasi anda oma kogemustest ja teadmistest õpitu, alustades kaamera käsitlemisest, kuni värvide, fototöötluse ja visuaalturunduseni. Usume veendunult, et õppimine ei tohi kunagi olla igav – nii on Stuudio 35 üles ehitatud nii, et erinevaid trikke ja nippe katsetades oleks ka väga keerukaid oskuseid võimalik lihtsalt omandada. 

Kristiin Kõosalu

„Armastus annab kõigele muule mõtte.“

Kristiini tiivustavad elus kõige rohkem kunst, pere, sõbrad ja põnevad inimesed. Kõige vabamalt tunneb ta ennast heas seltskonnas, süvenedes suurima heameelega põnevatesse vestlustesse, mis tihtipeale hilistesse öö- ja hommikutundidesse suubuda võivad. Kristiini jaoks annavad elule värvi ja sügavuse just sellesse kootud lähisuhted, mille mänglev põimumine oma lõpmatus külluses on suureks inspiratsiooniallikaks ka tema kunstile. Suure tähega Armastus valguse, inimeste ja elu vastu ning soov seda kõike jäädvustada tõid Kristiini ka fotograafia juurde, mis kiiresti kasvas nii karjääriks, kireks kui elustiiliks. Pildistamisega on ta tegelenud aastast 1995  ning koos videograafia ning visuaalkommunikatsiooniga kuulub see lahutamatult tema professionaalse karjääri põhitahkude hulka.

Pildistamisesse, filmimisse või tegelikult mistahes vaatlemisse võib Kristiin anduda jäägitult ning läbi tema pilgu sünnib sellest alati loomingut. Pole subjekti, mille kaadrisse püüdmisest Kristiin huvituda ei võiks, kusjuures subjektiga kontakti otsides eelistab ta hands-on stsenaristi rolli asemel samuti pigem vaatleva dirigendi oma, jättes vaadeldavale alati olemiseruumi ja vabadust enda piire ise defineerida.

Tõelise seltskonnahingena meeldib Kristiinile töötada kõige rohkem loovusest sumisevas seltskonnas, kus teiste kunstihingedega koos luua ja oma maailmu ehitada. Sellest soovist sündis ka Stuudio 35, mis Pillega kaasasutati 2015. aastal. Oma pika ja viljaka karjääri vältel omandatud kogemusi jagab Kristiin koolitajana Stuudio 35 stuudio- ja turundusfotograafia koolitustes suurima heameelega, vürtsitades materjali omanäoliste näidete ja põnevate nippidega.

Pille Aro

„Ka kõige ulmelisemad ideed on võimalik ellu viia.“    

Pille on elupõline kunstnik ja ettevõtja ning Stuudio 35 kaasasutaja, kelle jaoks elu kõige põnevam osa sünnib raamidest väljas. Nii otsib Pille pidevalt võimalusi teha asju uudselt. Ta on loomult looja, kusjuures loodu hoidmist ja sellele ruumi ning hingamise andmist peab ta sama tähtsaks osaks oma kunstist, kui kaadrisse jäävat. Püsiv tähelepanu töökeskkonnale, selle esteetikale, tunnetusele ning kokkumängule funktsionaalsusega on üheks suureks põhjuseks, mis on Pillet ajendanud aastate vältel asutama mitmeid fotostuudioid.

Tee fotograafiani avastas Pille 14 aastat tagasi, kui tema vaimusilmas hakkasid kangastuma kõiksugused pildid, mis vastupandamatult reaalsusesse soovisid pääseda. Mõte vaimusilmas nähtavat pildile saada kasvaski Pilles huviks fotograafia vastu, millega professionaalselt on ta tänaseks tegelenud 12 aastat. Loovusest ei tule Pillel kunagi puudust ja ta usub järeleandmatult, et ka kõige ulmelisemad ideed on võimalik ellu viia. Peaasi, et jääd iseendale truuks, austad elu keerdkäike ja lähened nii loodusse kui loodavasse alati hoolivalt.

Oma muusadega veedab Pille hea meelega üks ühele aega, kusjuures iga töö jaoks on vaja veidi erinevat keskkonda (mida silmas pidades on ka Stuudio 35 loodud pakkuma lahenduste rohkust ja erinevaid nurgakesi?). Aastatega on Pille aga üha enam adunud, et looming õitseb veel paremini, kui ideid ja mõtteid saab teistega jagada. Koostööst Kristiiniga sündis ka Stuudio 35, mida Pille peab oma kõige ehedamaks ja õdusamaks loodud ruumiks. Koolitajana rõhutab Pille terviku nägemist, tuletades meelde, et pilt ei lõpe tingimata sugugi kaadri raamides. Ta võtab alati aega, et süveneda õppija küsimustesse ning julgustab leidma omapäraseid lahendusi.