“Me ei näe inimesi sellistena, nagu nad on. Me näeme neid sellisena, nagu me ise oleme.”

Fotograaf ja koolitaja Hanna Marii Ilves

Marii poolt läbiviidavad koolitused:

Fotograafia individuaalkoolitused

Marii suurimaks kireks elus on inimesed. Oma ekstrovertse loomu poolest on loogiline, et temast sai just portreefotograaf ning see talle ka sobib. Seda avastas ta juba noorelt, kui ema talle 6-aastaselt kompaktkaamera pihku andis ning sellega katsetama suunas. Nii möödus noorus (mil esimesed mobiiltelefonid olid kas mustvalged, kaamerata ja/või klapiga) jäädvustades oma sõpru ning iseennast, mis kannustas teda fotograafia võlusid ja võimalusi avastama omas tempos ning vabas loomingus.

Marii jätkas õppimist peamiselt Aivar Pihelga, Kristjan Lepa ning Viktor Koshkini koolitustel, kuid eelkõige on õpetanud teda kõige enam siiski pikaajaline pildistamise kogemus, pildistades erinevaid modelle mitmesugustes valgusoludes – nt hõlmab tema praktika pildistamist Delfile ja Maalehele, infokonverentse, kooliballe, kontserte, salongiõhtuid, drag-show’sid, sünnipäevasid, akti jpm katsetades Canoni kaamerate, välkude, softbox’ide, reflektorite ja vihmavarjudega.

Portree ja moefotod

Kuna inimese mälu on kaduv, nagu ka iga hetk meie elus on mööduv, võimaldab fotograafia jäädvustada südamelähedasi ja toredaid hetki, et tuua nad tagasi meie ellu: fotograafia võimaldab meil mäletada, uuesti kogeda ning anda edasi silmapilke kui informatsiooni. Fotograafia võimaldab meil ka kinkida emotsiooni, sest nagu öeldakse – andmine on uus saamine! 🙂

Fotograafia hoiab elu käimas ning võimaldab katsetada palju uut ja huvitavat. Nii uute nurkade leidmisel kui hilisemal fototöötlusel on alati palju õppida ning avastada. Fotograafia võimalused on piiramatud. Siiski vajab fotograafia ka spetsiifilisi teadmisi, et anda edasi oma visiooni just nii, nagu oled unistanud. Oled oodatud meie koolitusele!

Marii kired lisaks pildistamisele on loovus, loomingulisus, armastus, kirg, ilu, suhtlemine, sõbrad, hellus, rõõm, muusika, tantsimine, teater ja loodus! Hariduselt on koolitaja lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistrantuuri.