Fotograafia individuaalkoolitused 19AKT

Koolituse kestvus ja maht:

2 päevane koolitus

5 AT teooria

10 AT praktiline töö

4 AT iseseisev töö

Õpetajad: Hanna Marii Ilves, Pille Aro

Millega on tegu?

Tegemist on kahepäevase individuaalse intensiivkoolitusega algajale, mis kestab 19 akadeemilist tundi. Tagame paindlike individuaalprogrammidega igale õpilasele võimalikult isikliku lähenemise, et ta saaks vastused just täpselt neile küsimustele, mis teda huvitavad. Keskendume kõige tähtsamatele tõdedele. Anname palju algajale olulisi teoreetilisi nõuandeid (ka kirjalikke materjale ) aga veelgi rohkem näitame, kuidas teooriat praktilises elus kasutada. Koolituse teoreetiline ja praktiline osa käivad koos.

Miks on see kasulik?

Fotograaf on üks hea amet. Sellel on kõik moodsa töö tunnused – loomingulisus, iseseisvus, tööaja- ja koha planeerimise võimalus. Pealegi valmistab eriliste hetkede jäädvustamiseks palgatud fotograaf oma klientidele alati lisaks mälestustele ka rõõmu.

Kui su käsi kobab nutifoni millegi kiire klõpsuga jäädvustamiseks keskmisest sagedamini ja sõbradki sotsiaalmeedias kiidavad su kaadreid, võib sinus peidus olla kohe päris tõsine fotograaf.

Kuid fotograafitöö ei pea saama ametiks. Need oskused võivad olla sinu lisaväärtuseks tööandjate silmis nii mõneski muus valdkonnas. Või kui otsustad hakata ettevõtjaks, pole sul kunagi vaja turunduse eelarvesse eraldi kulurida fotograafi jaoks, sest valdad seda kunsti ise.

Stuudio35-e ja Eesti Töötukassa koostöös sündinud individuaalsete fotokoolituste programm pakub sulle võimaluse tuntud ja tunnustatud tegijate juhendamisel saada igaks elujuhtumiks selgeks fotograafitöö põhitõed ja peensused.

Miks meilt õppida?

  • Miks meilt õppida? Tule ja õpi fotograafiat oma ala asjatundjatelt. Meie individuaalkoolitusi juhendavad fotograafid Hanna Marii Ilves ja Pille Aro.
  • Hanna Marii Ilves on portreefotograaf, kes alustas pildistamisega väga varasest east saati ning on läbinud elu jooksul erinevaid (~8) fotokoolitusi, alustades õppimist peamiselt Aivar Pihelga, Kristjan Lepa ning Viktor Koshkini käe all. Fotograafi on õpetanud kõige enam  pikaajaline pildistamise kogemus, pildistades erinevaid modelle mitmesugustes valgusoludes – nt hõlmab tema praktika pildistamist Delfile ja Maalehele, infokonverentse, kooliballe, kontserte, salongiõhtuid, drag-show’sid, sünnipäevasid, akti jpm katsetades Canoni kaamerate, välkude, softbox’ide, reflektorite ja vihmavarjudega. Hariduselt on koolitaja lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistrantuuri.
  • Pille on Stuudio 35 asutaja ning juhataja. Ta on olnud nii portree-, pere-, kui pulmafotograaf. Viimastel aastatel on ta keskendunud pigem stuudio juhatamisele ja fotograafide koolitamisele, kui ise pildistamisele. Tema juhtimisel on Stuudio 35 teinud viimased üksteist aastat koostööd nii tuntud fotograafidega nagu Krõõt Tarkmeel või Katrina Tang ja Taavi Luhamaa. Ja kaubamärkidega, nagu Baltika, Fanta, Cvonline, Kaubamaja Grupp, Sportland,Ajakirjade Kirjastus, Rocal Mare Keskus, Electronics jne. Pille on olnud ka modell SEB-le, Laulasmaa spaale, Livikole, Monfity ehetele ning paljudele teistele fotograafidele, mistõttu oskab ta õpetada ka tööd modellidega.

Mida koolitus sisaldab:

  • Korraga koolitatakse kuni kahte õpilast. Koolitus toimub ka ühe õpilase osalusel.
  • Koolituse käigus õpib õpilane, kuidas kasutada oma kaamerat, saab selgeks fotograafia ja valgustamise põhitõed, omandab fototöötlusprogrammide Lightroom ja Photoshop kasutamise algteadmised ja saab algteadmised värviteooriast.
  • Koolituse käigus saab õpilane praktilised kogemused kuidas pildistada portreid, nii mehi kui naisi; kuidas pildistada ja stiliseerida tootepilte; kuidas luua brändipilte ka kuidas pildistada looduses; kuidas modelleerida loomulikku valgust ja stuudiovälke; kuidas luua fototaustasid nii inimestele kui ka toodetele; kuidas väärtustada ennast ja oma tööd; kuidas turundada end fotograafina, kuidas tööd hinnastada  ja olla tööturul edukas.
  • Individuaalõpe annab õpetajale võimaluse lähtuda õpilase tasemest ja õppimise kiirusest. Samuti saame valida vastavalt õpilase huvile suunad – kui tulevast fotograafi huvitab rohkem akt või hoopis tootefotograafia, siis lähtume õppes ja praktikas selles. Koolitusele saab registreeruda ja lisainfo: info@stuudio35.ee

Õpilase soovid:

Õpilane saab ise valida, mille pildistamisse ta soovib praktikumides põhjalikumalt süveneda. Valikus on ja käsitlust leiavad:

*Portreefoto – poos, emotsioon, valgustus

*Stuudiofoto – kompositsioon, emotsioon, taustakangad, loomulik ja välguga valgustus

*Loomuliku valguse modelleerimine pildistamispaigas

*Pildistamine välitingimustes

*Pildistamine kodustes tingimustes

*Moefoto –  kompositsioon, poos, emotsioon, valgustus

*Tootefoto –  kompositsioon, valgustus

*Brändifoto –  kompositsioon, valgustus

*Toidufotograafia –  kompositsioon, valgustus

*Ehete pildistamine –  kompositsioon, valgustus

*Fototöötlus – programmide võimalused, hea maitse ja selle piirid

*Autoriõigused

 

Õppe sisu:

*Fotokaamera ABC ja fotograafia ABC

*Valguse ja värvide ABC

*Objektiivid – mida millal ja kuidas kasutada?

*Lisatarvikud – mida võimaldavad, millal ja kuidas kasutada?

*Päevavalguse modelleerimine ja maksimaalne ärakasutamine nii stuudios kui välistingimustes.

*Stuudiovälkude praktiline ABC

*Pildistamine liikumise pealt

*Kompositsioon

*Poseerimise ABC

*Oma brändi loomine ja turundamine

*Iseenda väärtustamine ja enesekindluse tõstmine

*Oma stiili ja eripära loomine

*Võtteplatsi leidmine ja stiliseerimine

*Tootefoto stiliseerimine

*Fotograafia kui ettevõtluse ABC

*Fotograafia kui kunst müümine

*Lightroom ja Photoshop – RAW failitöötlus, presetid, piltide sorteerimine, töö lihtsustamine

*Heledus, tumedus, kontrast, teravus, lõikamine, naha silumine, hammaste valgendus jne.

Toimumise aeg

Kokkuleppel

Koolituse maksumus:

Hind: 1600

Kohti: 2

Uuri lähemalt!REGISTREERU KOOLITUSELE