Koolituse info

Koolituse kestvus ja maht: 19AKT/ 2 päevane koolitus, 5 AT teooria, 10 AT praktiline töö, 4 AT iseseisev töö
Toimumis aeg: kokkuleppel
Koolituse maksumus: 1700€
Koolitajad: Konstantin Tatar/ Hanna Marii Ilves/ Pille Aro

Fotograafia individuaalkoolitused algajatele

Tegemist on kahepäevase individuaalse intensiivkoolitusega algajale, mis kestab 19 akadeemilist tundi. Tagame paindlike individuaalprogrammidega igale õpilasele võimalikult isikliku lähenemise, et ta saaks vastused just täpselt neile küsimustele, mis teda huvitavad. Keskendume kõige tähtsamatele tõdedele. Anname palju algajale olulisi teoreetilisi nõuandeid aga veelgi rohkem näitame, kuidas teooriat parktilises elus kasutada. Koolituse teoreetiline ja praktiline osa käivad koos.

Miks on see kasulik? Fotograaf on üks hea amet. Sellel on kõik moodsa töö tunnused – loomingulisus, iseseisvus, tööaja- ja koha planeerimise võimalus. Pealegi valmistab eriliste hetkede jäädvustamiseks palgatud fotograaf oma klientidele alati lisaks mälestustele ka rõõmu.

Kui su käsi kobab nutifoni millegi kiire klõpsuga jäädvustamiseks keskmisest sagedamini ja sõbradki sotsiaalmeedias kiidavad su kaadreid, võib sinus peidus olla kohe päris tõsine fotograaf.

Kuid fotograafitöö ei pea saama ametiks. Need oskused võivad olla sinu lisaväärtuseks tööandjate silmis nii mõneski muus valdkonnas. Või kui otsustad hakata ettevõtjaks, pole sul kunagi vaja turunduse eelarvesse eraldi kulurida fotograafi jaoks, sest valdad seda kunsti ise.

Stuudio35-e fotokoolituste programm pakub sulle võimaluse tuntud ja tunnustatud tegijate juhendamisel saada igaks elujuhtumiks selgeks fotograafitöö põhitõed ja peensused.

Mida koolitus sisaldab:

Korraga koolitatakse kuni kahte õpilast. Koolitus toimub ka ühe õpilase osalusel.

Koolituse käigus õpib õpilane, kuidas kasutada oma kaamerat, saab selgeks fotograafia ja valgustamise põhitõed ning saab algteadmised värviteooriast.

Koolituse käigus saab õpilane praktilised kogemused kuidas pildistada portreid, nii mehi kui naisi; kuidas pildistada ja stiliseerida tootepilte; kuidas luua brändipilte; kuidas pildistada looduses; kuidas modelleerida loomulikku valgust ja stuudiovälke; kuidas luua fototaustasid nii inimestele kui ka toodetele; kuidas väärtustada ennast ja oma tööd; kuidas turundada end fotograafina, kuidas tööd hinnastada  ja olla tööturul edukas.

Individuaalõpe annab õpetajale võimaluse lähtuda õpilase tasemest ja õppimise kiirusest. Samuti saame valida vastavalt õpilase huvile suunad – kui tulevast fotograafi huvitab rohkem akt või hoopis tootefotograafia, siis lähtume õppes ja praktikas selles. Koolitusele saab registreeruda ja lisainfo: info@stuudio35.ee

Õpilase soovid:

Õpilane saab ise valida, mille pildistamisse ta soovib praktikumides põhjalikumalt süveneda. Valikus on ja käsitlust leiavad:

Portreefoto – poos, emotsioon, valgustus. Stuudiofoto – kompositsioon, emotsioon, taustakangad, loomulik ja välguga valgustus. Loomuliku valguse modelleerimine pildistamispaigas. Pildistamine välitingimustes. Pildistamine kodustes tingimustes. Moefoto –  kompositsioon, poos, emotsioon, valgustus. Tootefoto –  kompositsioon, valgustus. Brändifoto –  kompositsioon, valgustus. Toidufotograafia –  kompositsioon, valgustus. Ehete pildistamine –  kompositsioon, valgustus. Fototöötlus – programmide võimalused, hea maitse ja selle piirid. Autoriõigused

Õppe sisu:

Fotokaamera ja fotograafia ABC. Valguse ja värvide ABC. Objektiivid – mida millal ja kuidas kasutada? Lisatarvikud – mida võimaldavad, millal ja kuidas kasutada? Päevavalguse modelleerimine ja maksimaalne ärakasutamine nii stuudios kui välistingimustes. Stuudiovälkude praktiline ABC. Pildistamine liikumise pealt. Kompositsioon. Poseerimise ABC. Oma brändi loomine ja turundamine. Iseenda väärtustamine ja enesekindluse tõstmine. Oma stiili ja eripära loomine. Võtteplatsi leidmine ja stiliseerimine. Tootefoto stiliseerimine. Lightroom ja Photoshop – RAW failitöötlus, presetid, piltide sorteerimine, töö lihtsustamine. Heledus, tumedus, kontrast, teravus, lõikamine, naha silumine, hammaste valgendus jne.

Koolituse info

Koolituse kestvus ja maht: 19AKT/ 2 päevane koolitus, 5 AT teooria, 10 AT praktiline töö, 4 AT iseseisev töö
Toimumis aeg: kokkuleppel
Koolituse maksumus: 1700€
Koolitajad: Konstantin Tatar/ Hanna Marii Ilves/ Pille Aro

Stuudiofotograafia individuaalkoolitused

Stuudiofotograafia koolitus on mõeldud fotograafidele, kes soovivad lisada oma oskuste arsenali stuudiofotograafia. Kui seni oled pildistanud õues või lokatsioonis loomuliku valgusega, siis tule õpi meie juures pildistama välkudega nii inimesi kui ka tooteid. Koolitus sobib õppijale, kes oskab iseseisvalt algtasemel fotokaamerat kasutada.

Stuudiofotograafia koolituse läbimisel oskab:

  • Õpilane kasutada lisavalguse loomise allikaid – peegeldi, stuudiovälk.
  • Õpilane iseseisvalt sättida enamlevinud kui ka meie fotograafide parimaid ja alati töötavaid valguskeeme.
  • Vajalike teadmiste põhjal iseseisvalt hakkama saada fotostuudios.

Õpiväljundi omandamist hindab õpetaja tehtud ülesannete ja vestluse põhjal.

Õpingute alustamise tingimused:

Õpilasel võiks olla fotokaamera.
Vähemalt algtasemel arvuti kasutamise oskus.
Vajalik eesti keele oskus. Õppetöö toimub eesti keeles.

Mida koolitus sisaldab:

Korraga koolitatakse kuni kahte õpilast. Koolitus toimub ka ühe õpilase osalusel.

Teooria ja praktikum: 15 akadeemilist tundi. Korraga koolitatakse kuni kaht õpilast. Koolitus toimub ka ühe õpilase osalusel.

valguse olemus ja välklambid
valguse kujundamise töövahendid
maksimaalne tulemus minimaalsete vahenditega
erinevad valgusskeemid sh. meie parimad valgusskeemid
loomuliku valguse modelleerimine stuudios
töö modelliga
modelli modelleerimine valgusega
tootefotode pildistamine
praktiline töö stuudios
Tagasiside kodutööle (Tagasiside silmast silma või e-kanalite kaudu).