Koolituse info

Koolituse kestvus ja maht: 19AKT/ 2 päevane koolitus, 5 AT teooria, 10 AT praktiline töö, 4 AT iseseisev töö
Toimumis aeg: -
Koolituse maksumus: -
Kohti: 6
Koolitajad: Hanna Marii Ilves, Pille Aro

Fotograafia alusõpe väikeses grupis

Tegemist on kahepäevase grupikoolitusega algajatele, mis kestab 19 akadeemilist tundi. Keskendume kõige tähtsamatele tõdedele. Anname palju algajale olulisi teoreetilisi nõuandeid (ka kirjalikke materjale) aga veelgi rohkem näitame, kuidas teooriat praktilises elus kasutada. Koolituse teoreetiline ja praktiline osa käivad koos. Kuna grupi suurus on kuni kuus inimest, jätkub meil aega kõigi õpilaste jaoks ning ükski küsimus ei jää vastuseta.

Miks see on kasulik?
Sõltumata sellest, mida sa kavatsed teha kursusel omandatud teadmiste ning oskustega, tulevad uued teadmised alati kasuks.

Sa ei pea hakkama peale koolitust elukutseliseks fotograafiks.  Meie koolitusel omandatud oskused võivad olla sinu lisaväärtuseks tööandjate silmis nii mõneski muus valdkonnas. Või kui otsustad hakata ettevõtjaks, pole sul kunagi vaja turunduse eelarvesse eraldi kulurida fotograafi jaoks, sest valdad seda kunsti ise. Ning usu – hea päevapiltnik on eriliste ühiste hetkede jäädvustajana hinnatud tegija ka pere ja sõprade ringis.

Stuudio35-e ja Eesti Töötukassa koostöös sündinud fotokoolituste programm pakub sulle võimaluse tuntud ja tunnustatud tegijate juhendamisel saada igaks elujuhtumiks selgeks fotograafitöö põhitõed ja peensused.

Miks meilt õppida?

Tule ja õpi fotograafiat oma ala asjatundjatelt. Meie individuaalkoolitusi juhendavad fotograafid Hanna Marii Ilves ja Pille Aro.

Hanna Marii Ilves on portreefotograaf, kes alustas pildistamisega väga varasest east saati ning on läbinud elu jooksul erinevaid (~8) fotokoolitusi, alustades õppimist peamiselt Aivar Pihelga, Kristjan Lepa ning Viktor Koshkini käe all. Fotograafi on õpetanud kõige enam  pikaajaline pildistamise kogemus, pildistades erinevaid modelle mitmesugustes valgusoludes – nt hõlmab tema praktika pildistamist Delfile ja Maalehele, infokonverentse, kooliballe, kontserte, salongiõhtuid, drag-show’sid, sünnipäevasid, akti jpm katsetades Canoni kaamerate, välkude, softbox’ide, reflektorite ja vihmavarjudega. Hariduselt on koolitaja lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna magistrantuuri.

Pille on Stuudio 35 asutaja ning juhataja. Ta on olnud nii portree-, pere-, kui pulmafotograaf. Viimastel aastatel on ta keskendunud pigem stuudio juhatamisele ja fotograafide koolitamisele, kui ise pildistamisele. Tema juhtimisel on Stuudio 35 teinud viimased üksteist aastat koostööd nii tuntud fotograafidega nagu Krõõt Tarkmeel või Katrina Tang ja Taavi Luhamaa. Ja kaubamärkidega, nagu Baltika, Fanta, Cvonline, Kaubamaja Grupp, Sportland,Ajakirjade Kirjastus, Rocal Mare Keskus, Electronics jne. Pille on olnud ka modell SEB-le, Laulasmaa spaale, Livikole, Monfity ehetele ning paljudele teistele fotograafidele, mistõttu oskab ta õpetada ka tööd modellidega.

Korraga koolitatakse kuni kuut õpilast. Koolituse käigus õpib õpilane, kuidas kasutada oma kaamerat, saab selgeks fotograafia ja valgustamise põhitõed, omandab fototöötlusprogrammide Lightroom ja Photoshop kasutamise algteadmised ja saab algteadmised värviteooriast. Koolituse käigus saab õpilane praktilised kogemused kuidas pildistada portreid, nii mehi kui naisi; kuidas pildistada ja stiliseerida tootepilte; kuidas luua brändipilte ka kuidas pildistada looduses; kuidas modelleerida loomulikku valgust ja stuudiovälke; kuidas luua fototaustasid nii inimestele kui ka toodetele; kuidas väärtustada ennast ja oma tööd; kuidas turundada end fotograafina, kuidas tööd hinnastada ja olla tööturul edukas. Väike grupp annab õpetajale võimaluse lähtuda õpilase tasemest ja õppimise kiirusest. Samuti saame valida vastavalt õpilase huvile suunad – kui tulevast fotograafi huvitab rohkem akt või hoopis tootefotograafia, siis lähtume õppes ja praktikas selles. Koolitusele saab registreeruda ja lisainfo: info@stuudio35.ee

Õppe sisu:

Fotokaamera ja fotograafia ABC. Valguse ja värvide ABC. Objektiivid – mida millal ja kuidas kasutada? Lisatarvikud – mida võimaldavad, millal ja kuidas kasutada? Päevavalguse modelleerimine ja maksimaalne ärakasutamine nii stuudios kui välistingimustes. Stuudiovälkude praktiline ABC. Pildistamine liikumise pealt. Kompositsioon. Poseerimise ABC. Oma brändi loomine ja turundamine. Iseenda väärtustamine ja enesekindluse tõstmine. Oma stiili ja eripära loomine. Võtteplatsi leidmine ja stiliseerimine. Tootefoto stiliseerimine. Lightroom ja Photoshop – RAW failitöötlus, presetid, piltide sorteerimine, töö lihtsustamine. Heledus, tumedus, kontrast, teravus, lõikamine, naha silumine, hammaste valgendus jne.